ניקוי מכונת קפה דורש כעשר דקות. כמה פעולות בסיסיות שיבטיחו ניקוי יעיל ויתרמו לאורך חיי המכונה וגם לשביעות רצון הלקוחות

 

מכונות קפה מקצועיות ומטחנות קפה דורשות ניקוי על בסיס יומיומי. אם מדובר במכונה שפועלת בבית קפה או במסעדה, יש לבצע את הניקוי בסיום יום העבודה וכחלק מתהליך סגירת המקום. ניקוי מכונות קפה דורש כעשר דקות, אך משתלם בסופו של דבר. התהליך מבטיח שמירה על טעמו ואיכותו של הקפה; הוא בא לידי ביטוי ברמת שביעות הרצון של הלקוחות; וגם תורם לאורך חיי הציוד. 

 

את גוף מכונת הקפה יש לנקות באמצעות מטלית נייר ונוזל לניקוי חלונות. חשוב לשמור את גוף המכונה, סביבת המכונה והרצפה שבאזור המכונה נקיים. את ידיות הקיטור יש לנקות במטלית מבד שהורטבה במים חמים, על מנת להסיר שאריות חלב שדבקו בהן. אסור לשפשף בסקוטש או בכל אמצעי אחר שעשוי לשרוט את הידיות, פרט למטלית הבד, כאמור. 

קפה למשרד

 

בנוסף, מומלץ למלא דלי בחצי ליטר של מים חמים ולהשרות בהם את החלקים הנשלפים של מכונת הקפה למשך הלילה. כמו כן, יש לרוקן את המכונה משאריות גרגרי הקפה שנותרו בתוכה. מעבר לך, מומלץ לנקות גם את המסננת, באמצעות חצי כפית של חומר ניקוי מכונות קפה. על מנת לסיים את פעולת הניקוי, יש לקרוא במדריך הוראות ההפעלה של המכונה. יש לפעול על פי ההוראות ולהזרים מים נקיים אל תוך המסננת ואל כל החלקים הקשורים בה.

 

על מנת לא לגרום נזק למכונה, חשוב לפעול על פי ההוראות. ברוב המכונות הזרמת מים לצרכי ניקוי והזרמת מים לצרכי הכנת קפה הן פעולות שונות.

 

אחרי שמכבים את המכונה, אפשר לשלוף את ידית הקיטור ולשחרר את כל האדים שהצטברו באזור אליו היא מחוברת. מומלץ להשאיר את הידיות כשהן מנותקות מהמכונה במשך הלילה. 

בוחשנים לקפה

ניקוי מכונות קפה

ניקוי מכונות קפה

JoeOffice

חוויית הקפה מגיעה לעבודה​

053-942-5968​